Pytania i Odpowiedzi

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Po co jest fotograf?

Po zdjęcia, oczywiście ;-). Jeśli chcecie mieć obszerny obiektywny, o lepszych parametrach technicznych niż zdjęcia cioci Zosi, materiał ze ślubu, komunii czy chrztu, warto zamówić fotografa, który swoją całkowitą uwagę poświęci rejestrowaniu na fotografiach wszystkich ważniejszych momentów danego wydarzenia. Gdy dodamy do tego artystyczną obróbkę autorską – powstaną fotografie, które staną się piękną pamiątką na całe życie.

Gdzie umówimy się na sesję?

Sesję wykonuję w plenerze, u Was w domu lub w wynajętym studiu. Pracuję na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nie wyklucza to jednak „dalszych” zleceń.

Jak ustalić termin?

Telefonicznie lub mailowo. Preferuję drugą opcję, bo nie zawsze mogę odebrać telefon. Ważne jest oczywiście, by termin był ustalany z wyprzedzeniem – wtedy możemy omówić szczegóły w cztery oczy (czasami sześć) i odpowiednio przygotować się do sesji.

Ile zdjęć dostaniemy? Czy będą wydrukowane?

To zależy od ilości ustalonej w ofercie, zwykle jednak daję więcej materiału, niż było w umowie. Podobnie jest z wydrukami.

Zwykle efektem końcowym jest płyta w ozdobnym opakowaniu, zawierająca zdjęcia w formie plików jpg.

Po uprzednim uzgodnieniu mogę wywołać określone fotografie w profesjonalnym laboratorium fotograficznym, wydrukować zdjęcie na płótnie w formie obrazu lub zaprojektować i wydrukować fotoksiążkę. Szczegóły w zakładce Produkty.

Ile czasu czekamy na zdjęcia?

Miesiąc, choć bywa, że krócej. Rzadko w okolicznościach niezależnych ode mnie okres ten może się trochę wydłużyć.

Jesteśmy zdecydowani. Podpiszemy umowę?

Oczywiście. Sporządzimy ją w dwóch kopiach – czytelną z dokładnym opisem świadczonych usług.

Mam mnóstwo starych zniszczonych zdjęć. Czy można je naprawić? Rzucisz okiem?

Większość zdjęć nadaje się do rekonstrukcji, chyba, że uszkodzenia są znaczne i obejmują twarz. Dostarczcie mi zdjęcia (wydruki pocztą lub skany mailem), a z przyjemnością zajmę się nimi. Uwielbiam to. Stare fotografie mają duszę. Przykładowe renowacje w galerii.

Facebook